דאע"ש 4 – סקירת חודש ספטמבר 2014

ספטמבר 2014

[1] כותרת ראשית: "ארה"ב סייעה לשבור מצור של המדינה האיסלאמית על מיעוט נוסף בעיראק". כותרת משנה: "צבא עיראק, מיליציות שיעיות והכוחות הכורדים הצליחו להיכנס לעיירה שתושביה, המיעוט הטורקמני, נצורים כמעט חודשיים. ראש ממשלת אוסטרליה הודיע כי ארצו תצטרף למדינות המחמשות את הכורדים בעיראק". (אי-פי, הארץ, 1.9.2014)

[2] כותרת ראשית: "לראשונה: שיתוף פעולה בעיראק בין ארה"ב למליציות בנתמכות על ידי טהראן". כותרת משנה: "במבצע בעיר אמרלי חיפתה ארה"ב מהאוויר על פעולת הקרקע של המליציות השיעית". (טים אראנו ועזאם אחמד, ניו יורק טיימס, הארץ, 2.9.2014)

[3] כותרת ראשית: "אויבים מבית". כותרת משנה: "רצח העיתונאים האמריקאים בידי ארגון המדינה האיסלאמית הציב את הג'יהאד של המזרח התיכון בסדר היום של תושבי העולם המערבי. כשהתברר שלרוצח מבטא בריטי גברו הדאגות לקראת היום שבו ישובו הלוחמים מסוריה ועיראק לארצות מהן באו. בינתיים, אין לאף מדינה אסטרטגיה ברורה לטיפול בבעיה". (אנשיל פפר, הארץ, 3.9.2014)

[4] כותרת ראשית: "דיווח: נערף ראשו של עיתונאי נוסף". (רויטרס וגילי כהן, הארץ, 3.9.2014)

[5] כותרת ראשית: "להפריד את האיסלאם מהמדינה". כותרת משנה: "המערכה נגד המדינה האיסלאמית, כמו גם החלל הריק שהותירה מדיניות החוץ האמריקאית במזרח התיכון, מעודדים את סעודיה, מצרים ואיראן להתקרב". (צבי בראל, הארץ, 5.9.2014)

[6] כותרת ראשית: "בתגובה למדינה האיסלאמית". כותרת משנה: "אל-קאעידה מקים שלוחה בהודו ומקווה לבנות בה בסיס תמיכה". (אי-פי, הארץ, 5.9.2014)

[7] כותרת ראשית: "הבית החם של המדינה האיסלאמית באפריקה". כותרת משנה: "בוקו חראם התפתח בהדרגה מהתארגנות מקומית למיליציה המבקשת להחיל את השריעה בצפון מזרח ניגריה. אזלת היד בהתמודדות אתו מתחילה בטיפול כושל בעוני, בשחיתות השלטונית ואבטלה". (אסף רונאל, הארץ, 5.9.2014)

[8] כותרת ראשית: "בחזרה אל הטראומה העיראקית". כותרת משנה: "סרטוני עריפת הראשים של העיתונאים האמריקאים עשו לדעת הקהל את מה שמותם של 1,400 סורים, הרחק מעיני המצלמות, לא עשה לפני שנה בדיוק". (אנשיל פפר, הארץ, 5.9.2014)

[9] כותרת ראשית: "נתיב הג'יהאד". כותרת משנה: "זרם של מתנדבים מלבה של אירופה, שמגיעים לסוריה ולעיראק דרך הגבול הטורקי ומצטרפים לארגוני האסלאם הקיצוני של אל-קאעידה ודאע"ש, הפך בשנה החולפת לסחף של אלפים, שמאיים על העולם המערבי כולו". (אסתי אהרונוביץ, מגזין G, מעריב השבוע, 5.9.2014)

[10] כותרת ראשית: "המתנדבים מישראל". כותרת משנה: "כמה ערבים-ישראלים הצטרפו אל ארגוני האסלאם הקיצוני?". (מגזין G, מעריב השבוע, 5.9.2014)

[11] כותרת ראשית: "ברברים עם סגנון". כותרת משנה: "צוות צילום מקצועי, בימוי מדויק, מרצ'נדייז אקטיבי ושחזור סצנות מסרטים מפורסמים – כך הפך 'המדינה האסלאמית' לאיום הגדול על העולם המערבי. וגם: מיהו ארגון ג'בהת אל-נוסרה שהשתלט לאחרונה על רמת הגולן?". (אלון בן דוד, מעריב השבוע, 5.9.2014)

[12] כותרת ראשית: "המלחמה של האזרחים". כותרת משנה: "בעוד סוריה שוקעת יותר ויותר לתוך הכאוס, אלימות הופכת למצרך נפוץ יותר מלחם. וככל שהדבר מחמיר, המחיר האנושי של הלחימה הופך לבלתי נסבל". (סטיבן סוטלוף [חאלב], מעריב השבוע, 5.9.2014). בשנה שעברה פרסם העיתונאי האמריקאי-ישראלי סטיבן סוטלוף במגזין "ג'רוזלם ריפורט" מבית "הג'רוזלם פוסט" מאמר העוסק במלחמת האזרחים בסוריה. סוטלוף נרצח השבוע על ידי ארגון הטרור "המדינה האסלאמית".

[13] כותרת ראשית: "ג'יהאד מסוף העולם". כותרת משנה: "עשרות אזרחים אוסטרלים כבר הצטרפו ללחימה לצד ארגוני הטרור במזרח התיכון, ושירות הביון מזהיר מפני איום גובר של פיגועים מבית. אבל שום דבר לא זעזע את האוסטרלי כמו חשבון הטוויטר של חאלד שארוף, שעבר מסידני לסוריה והצטרף ל'מדינה האסלאמית' יחד עם אשתו וארבעת ילדיו". (חיים איסרוביץ, מעריב השבוע, 5.9.2014)

[14] כותרת ראשית: "פעילי דאע"ש יגיעו גם לאירופה". כותרת משנה: "'המתנדבים המערביים שהצטרפו ללחימה מחשיבים את אזרחי מולדתם ככופרים', הסביר לוחם לשעבר של 'המדינה האסלאמית', שהתראיין ל-CNN. גופי מודיעין במערב: בשורות הארגון חברים גם פלסטינים. בזמן ועידת נאט"ו שהתמקדה בנושא, חוסל יד ימינו של מנהיג הארגון. הלחימה בסוריה נמשכת: אזעקות במהלך ביקור הנשיא ריבלין בגולן". (קארין רוזקובסקי וחיים איסרוביץ, מעריב השבוע, 5.9.2014)

[15] כותרת ראשית: "המאבק שמקרב בין ארצות הברית לאיראן". (צבי בראל, הארץ, 7.9.2014)

[16] כותרת ראשית: "דיווח בוול סטריט ז'ורנל: ארצות הברית ניסתה לחלץ את העיתונאים האמריקאיים בלב המדבר הסורי – ונכשלה". (אי-פי, הארץ, 7.9.2014)

[17] כותרת ראשית: "האמריקאים מורידים את הכפפות: 'נילחם בדאע"ש כמו באל-קאעידה'". כותרת משנה: "הנשיא אובמה הודיע על הקמת קואליציה מערבית של עשר מדינות שינסו לבלום את ארגון הטרור הקיצוני. התוכנית כוללת בין היתר סדרה של תקיפות אוויריות. דאע"ש פרסם סרטון עריפת ראש נוסף – של חייל לבנוני". (יוסי מלמן, מעריב השבוע, 7.9.2014)

[18] כותרת ראשית: "עדות המחבל מבריסל עינה שבויים של דאע"ש: 'רואה את כפפות האופנוען? קניתי אותן כדי להכות אותך'". כותרת משנה: "העיתונאי ניקולס הנין, ששוחרר באפריל האחרון מהשבי בסוריה, זיהה את המחבל, וסיפר: 'כשהוא לא היה שר, הוא היה מענה'". (חיים איסרוביץ וגדעון קוץ, מעריב השבוע, 7.9.2014)

[19] כותרת ראשית: "דיווח: דאע"ש מאמן את הארגון שירה רקטות לאילת". (יאסר עוקבי, מעריב השבוע, 7.9.2014)

[20] כותרת ראשית: "אובמה: 'נפעל נגד המדינה האסלאמית כמו נגד אל-קאעידה'". כותרת משנה: "אסטרטגיית הפעולה נגד ארגון הטרור: הפצצות אוויריות וחיזוק המורדים המתונים בסוריה, בצבא עיראק ובכוחות הכורדיים. שר החוץ קרי ינסה לרתום מדינות באזור לקואליציה. 'המדינה האסלאמית' פרסם סרטון הוצאה להורג של חייל לבנוני". (חיים איסרוביץ, מעריב השבוע, 7.9.2014)

[21] כותרת ראשית: "הנשיא אובמה מתחייב להכות בארגון המדינה האיסלאמית: 'נצוד אותם'". כותרת משנה: "אובמה צפוי להציג השבוע את עקרונותיו למאבק: 'נפגע ממשית ביכולות שלהם', אמר בראיון. 'איראן כבר אינה הבעיה הגדולה באזור'". (ניו יורק טיימס, הארץ, 8.9.2014)

[22] כותרת ראשית: "לראשונה: ארה"ב תקפה במערב עיראק". כותרת משנה: "מטוסים אמריקאים הפציצו את כוחות 'המדינה האסלאמית' סמוך לסכר חרית'ה, השני בגודלו בעיראק. אובמה הבטיח להציג השבוע אסטרטגיה להתמודד עם דאע"ש: 'השלב הבא הוא תקיפה'. דיווח: מנהיג 'המדינה האסלאמית' אבו בכר אל בגדאדי נהרג בהפצצות אמריקאיות על מוסול". (חיים איסרוביץ ואלעד בן טוב, מעריב השבוע, 8.9.2014)

[23] כותרת ראשית: "עיתונאי שהוחזק בשבי הארגון: מהדי נמוש לא פגע מעולם בסטיבן סוטלוף". (גדעון קוץ, מעריב השבוע, 8.9.2014)

[24] כותרת ראשית: "ראש המוסד לשעבר: 'ייתכן שישראלים כבר הצטרפו לדאע"ש'". (אלעד בן טוב, מעריב השבוע, 8.9.2014)

כותרת ראשית: "אובמה יכריז על תוכניתו נגד המדינה האיסלאמית: 3 שנות תקיפות מהאוויר". כותרת משנה: "המבצע, שיתחלק לשלושה שלבים, לא יכלול כוחות קרקע אמריקאיים. דיפלומט מערבי: ישראל העבירה לארה"ב מודיעין על הארגון". (ניו יורק טיימס, הארץ, 9.9.2014)

[25] כותרת ראשית: "דיווח: ישראל העבירה לארה"ב מידע על המדינה האסלאמית". כותרת משנה: "הלילה יישא הנשיא אובמה נאום שבו יציג את עיקרי האסטרטגיה נגד ארגון הטרור הרצחני". (חיים איסרוביץ ויאסר עוקבי, מעריב השבוע, 9.9.2014)

[26] כותרת ראשית: "דיווח: ישראל העבירה לארה"ב מידע על המדינה האסלאמית". כותרת משנה: "הלילה יישא הנשיא אובמה נאום שבו יציג את עיקרי האסטרטגיה נגד ארגון הטרור הרצחני". (חיים איסרוביץ ויאסר עוקבי, מעריב השבוע, 9.9.2014)

[27] כותרת ראשית: "אובמה נגד עצמו". כותרת משנה: "המאבק בקיצונים האיסלאמים מעורר ציפיות שאובמה מזמן אינו מורגל בהן". (חמי שלו, הארץ, 10.9.2014)

[28] כותרת ראשית: "71% מהאמריקאים בעד תקיפת המדינה האיסלאמית; קרי בא לאזור לגבש חזית". כותרת משנה: "הממשל בארה"ב מחפש בעלות ברית במאבק בקיצונים, אך היחסים הרעועים עם מוסקבה, טהראן ודמשק אינם מועילים לו". (הארץ, 10.9.2014)

[29] כותרת ראשית: "השר לביטחון הפנים אומר שההתארגנות אינה מדאיגה בינתיים". כותרת משנה: "אהרונוביץ: סימנים לפעילות הקיצונים גם בארץ". (הארץ, 10.9.2014)

[30] כותרת ראשית: "מנהיגים בלבנון קוראים לאיחוד שורות של הנוצרים והשיעים נגד המדינה האיסלאמית". (ג'קי חוגי, הארץ, 10.9.2014)

[31] כותרת ראשית: "קרי בא לעמאן כדי לגבש קואליציה נגד הג'יהאדיסטים". כותרת משנה: "סקר בארה"ב מראה עלייה בתמיכה בתקיפות מהאוויר בעיראק". (אי-פי, הארץ, 10.9.2014)

[32] כותרת ראשית: "אובמה מבקש להרחיב את המאבק במדינה האיסלאמית לתוך סוריה". כותרת משנה: "נשיא ארה"ב נאם בלילה על האסטרטגיה מול האיסלאמיסטים. קרי נפגש עם ראש ממשלת עיראק, והתחייב לסייע 'לכל אורך הדרך'". (ניו יורק טיימס, הארץ, 11.9.2014)

[33] כותרת ראשית: "פאניקה תיענה בפאניקה: המדינה האיסלאמית עוד לא כאן". (עמוס הראל, הארץ, 11.9.2014)

[34] כותרת ראשית: "מחר בסעודיה: פסגת חירום בינלאומית נגד ארגון 'המדינה האסלאמית'". כותרת משנה: "בפסגה ישתתפו נציגי מדינות המפרץ, ארה"ב, ירדן, לבנון וכמה ממדינות אירופה. איראן לא הוזמנה. הנשיא אובמה יחשוף היום את תוכנית הפעולה שלו נגד הארגון הג'יהאדיסטי. ממשלה חדשה בעיראק בראשות חיידר אל-עבאדי השיעי". (יאסר עוקבי וחיים איסרוביץ, מעריב השבוע, 11.9.2014)

[35] כותרת ראשית: "לחשוש, לא לפחד". כותרת משנה: "לא צריך 40 מדינות כדי להכריע את 'המדינה האסלאמית'. די בקואליציה של ארה"ב, בריטניה, צרפת ואולי גם איטליה, שתסייע בהפצצות מן האוויר". (דני יתום, מעריב השבוע, 11.9.2014)

[36] כותרת ראשית: "הבית הלבן: לאובמה יש סמכות לפעול נגד ה'מדינה האסלאמית' ללא אישור הקונגרס". כותרת משנה: "נשיא ארה"ב היה צפוי להציג לפנות בוקר את אסטרטגיית הלחימה בדאע"ש. מעוניין לקבל את תמיכת חברי הקונגרס, אבל לא מתכוון להעלות בפניהם להצבעה את תוכנית הפעולה נגד ארגון הג'יהאד. שר החוץ ג'ון קרי מבקר במזרח התיכון כדי לנסות להרחיב את הקואליציה. מגעים גם לצירוף סין". (חיים איסרוביץ, מעריב השבוע, 11.9.2014)

[37] כותרת ראשית: "'המדינה האסלאמית' על שולחן הניתוחים". כותרת משנה: "אמש: דיון מיוחד אצל נתניהו על איום דאע"ש". (אריק בנדר, מעריב השבוע, 11.9.2014)

[38] כותרת ראשית: "שינוי דרמטי, אם לא מהפכה". כותרת משנה: "בנאום שבו הכריז מלחמה על דאע"ש אובמה לא הפך לרמבו או מצ'יסטה. אך הנשיא כבר לא מי שהיה פעם: הבריחה של ארצות הברית מהמזרח התיכון הסתיימה, ועכשיו היא עושה את דרכה חזרה". (חמי שלו, הארץ, 12.9.2014)

[39] כותרת ראשית: "הסורים מאזינים לאובמה". כותרת משנה: "שר הפיוס הסורי אמר כי כל פעולה צבאית בארצו ללא תיאום מראש הוא תוקפנות". (ג'קי חורי, הארץ, 12.9.2014)

[40] כותרת ראשית: "דאע"ש משרטט מחדש את מפת המזה"ת". כותרת משנה: "פעילות המדינה האיסלאמית, הביאה לשינוי במעמדן של סוריה ואיראן, וארה"ב מוכנה לשתף פעולה עם שבטים שנגדם נלחמה עד לא מזמן". (צבי בראל, הארץ, 12.9.2014)

[41] כותרת ראשית: "אובמה: נתקוף את דאע"ש מהאוויר; יו"ר בית הנבחרים מטיל ספק בתוכנית". כותרת משנה: "בנאום מיוחד הכריז נשיא ארה"ב כי לא יהסס לתקוף גם בסוריה. ביינר: 'מבצע כזה עלול לקחת יותר מדי זמן". (הארץ, 12.9.2014)

[42] כותרת ראשית: "מדינות ערביות תומכות בתקיפת ארה"ב בסוריה; רוסיה מתנגדת". כותרת משנה: "נתניהו התייחס אתמול לקואליציה המתגבשת: 'לא לחזק את איראן כדי להחליש את דאע"ש'". (הארץ, 12.9.2014)

[43] כותרת ראשית: "ראש הממשלה במסר לארה"ב; נתניהו: לא לחזק את איראן כדי להחליש את דאע"ש". כותרת משנה: "נתניהו הביע תמיכה בקואליציה הבינלאומית שמגבש אובמה נגד דאע"ש". (ברק רביד, הארץ, 12.9.2014)

[44] כותרת ראשית: "דאע"ש אינה תירוץ". (מאמר המערכת, הארץ, 12.9.2014)

[45] כותרת ראשית: "אובמה: לא אהסס לתקוף בסוריה". כותרת משנה: "בנאום קצר שנשא אתמול לפנות בוקר הציג הנשיא את האסטרטגי למאבק הבינלאומי ב'מדינה האסלאמית', אך הדגיש: 'ארה"ב לא תיגרר לתוך מלחמה יבשתית נוספת'. מדינות ערב התייצבו לצד ארה"ב: נסייע במאבק הצבאי". (חיים איסרוביץ, מעריב השבוע, 12.9.2014)

[46] כותרת ראשית: "קשיים בגיבוש קואליציה רחבה: טורקיה לא תאפשר לארה"ב לפעול נגד דאעש משטחה; מצרים לא תשלח חיילים". כותרת משנה: "על אף ניסיונות קדחתניים של קרי, ממשל אובמה מתקשה לגייס את מדינות ערב לקואליציה נגד המדינה האיסלאמית". (ניו יורק טיימס ורויטר, הארץ, 14.9.2014)

[47] כותרת ראשית: "מכה לארה"ב: מצרים וטורקיה לא ישתתפו בקואליציה נגד דאע"ש". כותרת משנה: "מזכיר המדינה קרי נתקל בסירוב של קהיר ואנקרה במהלך ביקורו באזור. הנשיא אובמה: 'זו לא יכולה להיות הלחימה של ארה"ב לבדה'. גורם ישראלי בכיר: 'אם יגיעו לוחמי דאע"ש לירדן – נפעל'. נתונים חדשים: עלייה ניכרת במספר הלוחמים של ארגון הטרור. האפיפיור פרנציסקוס: 'אנו עדים לרסיסים של מלחמת עולם שלישית'". (חיים איסרוביץ ואלעד בן טוב, מעריב השבוע, 14.9.2014)

[48] כותרת ראשית: "אובמה: 'זו לא יכולה להיות הלחימה של ארה"ב לבדה'". כותרת משנה: "בעוד שמטוסים אמריקאיים החלו לבצע טיסות מודיעין מעל סוריה, בעלות הברית של האמריקאים מפנות גב למזכיר המדינה קרי. טורקיה הבהירה כי לא תשתתף בלחימה מחשש לחיי אזרחיה השבויים. גורמים במצרים: 'לא נשלח כוחות למערכה'. דוח ה-CIA: לארגון 'המדינה האסלאמית' יש 31 אלף לוחמים. האיראנים מצדם הזהירו את ארה"ב מפני תקיפות בסוריה, בעלת בריתה של טהרן, ואמרו כי מדובר ב'משחק באש'". (חיים איסרוביץ ואלעד בן טוב, מעריב השבוע, 14.9.2014)

[49] כותרת ראשית: "כמו פילגש". כותרת משנה: "הלחימה בארגון הטרור". (שלמה שמיר, מעריב השבוע, 14.9.2014)

[50] כותרת ראשית: "חמינאי: דחינו בקשת ארה"ב לסיוע מול דאע"ש". כותרת משנה: "המנהיג העליון של אירן הבהיר שהוא מתנגד לכל שיתוף פעולה עם האמריקאים  'משום שידיהם מלוכלכות'. דיווח בעיתון סורי: וושינגטון ודמשק משתפות פעולה דרך צד שלישי כדי לתקוף מהאוויר מטרות של 'המדינה האסלאמית'. בפסגה בפריז הוחלט להעביר סיוע צבאי לעיראק". (חיים איסרוביץ, מעריב השבוע, 14.9.2014)

[51] כותרת ראשית: "ועידת פריז למאבק ב'המדינה האסלאמית'". כותרת משנה: "בלטה בהיעדרה: איראן". (גדעון קוץ, מעריב השבוע, 14.9.2014)

[52] כותרת ראשית: "אל-קאעידה: 'כל הג'יהאד צריך להתאחד מול המערכה הצלבנית'". (חיים איסרוביץ, מעריב השבוע, 17.9.2014)

[53] כותרת ראשית: "בחזית המאבק מול דאעש: המיליציות השיעיות בעיראק מציבות אתגר חדש לארה"ב". כותרת משנה: "הכוח והאוטונומיה של המיליציות מסכנים את הקמתה של ממשלה רחבה". (דיוויד קרקפטריק, ניו יורק טיימס, הארץ, 18.9.2014)

[54] כותרת ראשית: "דאעש – קרש ההצלה של סוריה?". (צבי בראל, דהמרקר, הארץ, 18.9.2014)

[55] כותרת ראשית: "'המדינה האסלאמית' לאובמה: לוחמינו בדרך לבית הלבן". כותרת משנה: "הארגון פרסם סרטון בסגנון קדימונים לסרטי מלחמה הוליוודיים, תחת השם 'להבות המלחמה', ובו חיילים אמריקאים נושאים גופה בעיראק, וכן צילומים תוך כדי נסיעה של משכן הנשיא, כרמז לנוכחותו של דאע"ש בארה"ב". (חיים איסרוביץ ויוסי מלמן, מעריב השבוע, 18.9.2014)

[56] כותרת ראשית: "רשימת חיסול". כותרת משנה: "בדומה למערכה נגד אל-קאעידה, יש להניח שבין יעדי התקיפה הבינלאומית שמובילה ארה"ב נגד 'המדינה האסלאמית' נמצאת ההנהגה הבכירה ביותר של הארגון. מ'הח'ליף' המסתורי אל-בגדדי ועד ג'ון הג'יהאדיסט'. אל-בגדדי ישב במעצר של הצבא האמריקאי בעיראק בשנים 2005 עד 2009. מפקד המתקן באותה תקופה, קולונל קנת' קינג, סיפר כי כאשר הוחלט לשחררו, הוא אמר לחוקריו את מה שנשמע כעת כמו איום לעתיד: 'אני אראה אתכם בניו יורק'. ב-29 ביוני הכריז אל-בגדדי על הקמתה של ח'ליפות אסלאמית. ימים ספורים לאחר מכן התייצב לראשונה אל-בגדדי בפומבי, עטור שקן ולבוש שחורים, כדי לשאת את דרשת יום השישי במסגד במוסול. 'אני המנהיג שלכם, אף על פי שאני לא טוב מכם', אמר בכל שקט". (חיים איסרוביץ, מעריב השבוע, 19.9.2014)

[58] כותרת ראשית: "החזית נגד דאעש: עדות מבפנים". כותרת משנה: "העיר הכורדית קובאני, הממוקמת בנקודה אסטרטגית על גבול טורקיה-סוריה, נתונה בימים האחרונים לאיום חמור מצד דאעש. עד כה הצליחו הכוחות הכורדים להגן על מעוזם ולמנוע מהקיצונים להתבסס בצפון המדינה, אלא שכעת גדלים הסיכויים למפלה". (קארל דרוט (קובאני) וגרדיאן, הארץ, 21.9.2014)

הארץ - 21.9.14

הארץ – 21.9.14

[59] כותרת ראשית: "מהלך חריג בהובלת ארה"ב: האו"ם צפוי לחייב מדינות לפעול נגד מגייסים לדאעש". כותרת משנה: "חברות האו"ם יחוייבו להעניש מטיפים, מארגנים וממנים של פעילות ג'יהאדיסטית". (חמי שלו, הארץ, 23.9.2014)

[60] כותרת ראשית: "המאבק בדאעש משנה את היחסים באזור: שרי החוץ של איראן וסעודיה נפגשו". כותרת משנה: "התקרבות בציר ריאד-טהראן עשויה להוליד שינוי בגישת ארה"ב, שכן ללא איראן – אין טעם באיומים על דאעש בסוריה". (צבי בראל, הארץ, 23.9.2014)

[61] כותרת ראשית: "130 אלף כורדים נמלטו צפונה מאז סוף השבוע: טורקיה סוגרת את מעברי הגבול עם סוריה". כותרת משנה: "דאעש פרסם ברשת הקלטה שבה הוא קורא לפעיליו לרצוח אמריקאים ואירופאים". (אי-פי ורויטרס, הארץ, 23.9.2014)

[62] כותרת ראשית: "ארה"ב וחיזבאללה מצאו אויב משותף". כותרת משנה: "'לעולם יש אינטרס לבודד את המשבר הסורי', אמר בשיחה נדירה דובר חיזבאללה, מוחמד עפיף". (אן ברנרד, ניו יורק טיימס, הארץ, 23.9.2014)

[63] כותרת ראשית: "ארגון 'המדינה האסלאמית' קורא לרצוח נוצרים באירופה ובארה"ב". כותרת משנה: "דובר הארגון קרא לג'יהאד עולמי ואמר: 'אם לא ניתן להרוג בעזרת פצצה או קליע, אפשר לרסק את ראשו של הלא מאמין בעזרת סלע, לשחוט אותו בסכין, לדרוס, לחנוק, להרעיל, או להשליך אותו ממקום גבוה'. את הנשיא האמריקאי אובמה כינה 'הפרד של היהודים'. אמש: 40 חיילים עיראקיים נהרגו בפיגוע התאבדות של ארגון הטרור, חשש כי 68 נוספים נחטפו". (חיים איסרוביץ, מעריב השבוע, 23.9.2014)

[64] כותרת ראשית: "המלחמה בדאע"ש: ארה"ב תקפה לראשונה בסוריה". (חיים איסרוביץ, מעריב השבוע, 24.9.2014)

[65] כותרת ראשית: "הישג מדיני מרשים לאובמה". כותרת משנה: "בהחלטיות שהפגין, הסיר אובמה מעליו את תדמית הנעבעך שדבקה בו באחרונה". (חמי שלו, הארץ, 24.9.2014)

[66] כותרת ראשית: "ארה"ב וצבאות ערב פתחו במתקפה נגד דאעש ואל-קאעדה בסוריה". כותרת משנה: "לפחות 100 בני אדם נהרגו בתקיפות האוויריות, שצפויות להימשך. בכירים אמריקאים עדכנו את ישראל בהתפתחויות בזמן אמת. מוסקבה וטהראן גינו את המתקפה: צעד חד-צדדי ובלתי חוקי". (רויטרס וברק רביד, הארץ, 24.9.2014)

[67] כותרת ראשית: "ארה"ב תקפה מטרות ג'יהאדיסטים בסוריה; ישראל עודכנה ברציפות". כותרת משנה: "בתקיפות השתתפו חמש מדינות ערביות, והופצצו מתקנים של דאעש וכן תשתיות תא אל-קאעדה שהתכוון לפגוע במערב. אובמה: המאבק בדאעש אינו רק של ארה"ב. אני גאה בכך שמדינות ערב לצדנו". (רויטרס וברק רביד, הארץ, 24.9.2014)

הארץ - 24.9.14

הארץ – 24.9.14

[68] כותרת ראשית: "בריטניה הצטרפה לארה"ב במבצע נגד דאעש, אך תפעל כרגע בעיראק בלבד". כותרת משנה: "הרמטכ"ל האמריקאי: יש להקים כוח של כ-15 אלף לוחמים מכוחות המתנגדים לאסד ולג'יהאדיסטים". (הארץ, 28.9.2014)

[69] כותרת ראשית: "ארה"ב הרחיבה את הלחימה בדאעש בסוריה; בריטניה תשלח כוחות לעיראק". כותרת משנה: "ארה"ב פועלת לבדה בסוריה, אך השתמשה במטוסים ממדינות ערב. אובמה באו"ם: ארגון הטרור חייב להיות מובס ומושמד. בסרטון וידאו נראים אלג'יראים מוציאים להורג תייר צרפתי במחאה על מעורבות צרפת בלחימה". (הארץ, 28.9.2014)

[70[ כותרת ראשית: "החנק הכלכלי של דאע"ש". כותרת משנה: "ארה"ב מפציצה את בארות הנפט בסוריה שבשליטת 'המדינה האסלאמית', אשר מניבות לארגון שני מיליון דולר ביום. התקיפות הורחבו סמוך לגבול טורקיה, שמונעת כניסת פליטים לשטחה. בריטניה הצטרפה למערכה. האמריקאים חשפו את זהות עורף הראשים 'ג'ון הג'יהאדיסט'". (חיים איסרוביץ וגדעון קוץ, מעריב השבוע, 28.9.2014)

[71] כותרת ראשית: "אזרחים חדשים ב'מדינה האסלאמית'". כותרת משנה: "ישראל ליפן: תשעה יפנים הצטרפו לדאע"ש". (יוסי מלמן, מעריב השבוע, 28.9.2014)

[72] כותרת ראשית: "האינטרס הכפול מאחורי ההססנות של טורקיה". כותרת משנה: "ארדואן אמנם הצהיר אתמול שארצו לא תישאר מחוץ למאבק בדאעש, אבל היעדר פעולה טורקית עד כה מראה שהפחד מהמורדים הכורדים גדול יותר. בטורקיה חוששים מחיזוק הכורדים בסוריה, שלהם קשרים עם המחתרת הכורדית (פ-ק-ק)". (אן ברנארד ומארק לנדלר, ניו יורק טיימס, הארץ, 29.9.2014)

[73] כותרת ראשית: "נמשכת בריחת הפליטים". כותרת משנה: "אצל הכורדים בעיראק החשש מתחלף בעייפות". (ניו יורק טיימס, הארץ, 29.9.2014)

[74] כותרת ראשית: "אוסמה: המעטנו בעוצמת 'המדינה האסלאמית'". כותרת משנה: "נשיא ארה"ב הודה כי סוכנויות המודיעין בארצו גם הפריזו ביכולתו של צבא עיראק לעצור את הארגון הקיצוני. יו"ר בית הנבחרים ג'ון ביינר: לשלוח חיילים למלחמה קרקעית נגד דאע"ש". (חיים איסרוביץ ואלעד בן טוב, מעריב השבוע, 29.9.2014)

[75] כותרת ראשית: "דע את האויב". כותרת משנה: "עריפת הראשים האכזרית של דאעש, לוחמי הג'יהאד שחוזרים לאירופה וההתחזקות הכלכלית של הארגון הקיצוני מדירים שינה מעיניו של חוקר הטרור המוביל בעולם, השופט הצרפתי ז'אן לואי ברוגייר. כעת, בראיון בלעדי, הוא חושף כיצד נראית מבפנים המלחמה שמסעירה את העולם כולו. הרבה מהמימון של הטרור מגיע מסעודיה וקטאר או מארגונים לא ממשלתיים. המקורות הסעודיים והקטאריים יבשו לאחרונה, משום ששתי המדינות הבינו שהארגונים האלה מסוכנים גם להן. אבל האם דאעש עדיין צריך אותם, לאחר שהצליח להשתלט על מאות מיליוני דולרים בשוד בנק במוסול, או על מתקני נפט? רשתות הטרור המאורגנות שהכרנו פעם – התפוגגו. היום אין יותר רשתות, אבל הארגונים בשטח הפכו לצבאות מאורגנים בשטח הפכו לצבאות מאורגנים היטב, שמחזיקים בשטחים גדולים. אנשים מתגייסים בצורה ספונטנית. קשה מאוד לצפות מי יעבור לביצוע מעשי טרור ומתי. לכן הלוחמה קשה יותר". (גדעון קוץ, מעריב השבוע, 30.9.2014)

[76] כותרת ראשית: "מורה מהצפון נעצר ובביתו דגל דאע"ש". (אלון חכמון, מעריב השבוע, 30.9.2014)

[77] כותרת ראשית: "חמושי 'המדינה האיסלאמית' מנהלים קרבות בפאתי בגדד". כותרת משנה: "ארגון עיראקי טוען כי הג'יהאדיסטים נמצאים כשני ק"מ בלבד מהבירה. לאחר יריבות מרה ביניהם מתאמים דאע"ש וג'בת א-נוסרת את פעולותיהם בסוריה". (חיים איסרוביץ, מעריב השבוע, 30.9.2014)

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: